Маршрут пацієнта при COVID-19
Маршрут пацієнта при COVID-19
Роз’яснення щодо правил поводження при симптомах ГРВІ чи підозрі на коронавірус редакції газети надали головний лікар КНП «Чечельницька центральна районна лікарня» Сергій Могила та заступник головного лікаря по медичній частині Тетяна Касянюк.
До відома громадян: особи, які прибули з-за кордону знаходяться на самоізоляції 14 днів. Самоізоляція означає , в першу чергу , утримання від контактування з іншими людьми для того , щоб зменшити ризики інфікування . Це включає будь – які ситуації , коли ви можете тісно контактувати з іншими людьми ( наприклад , близький контакт віч – на – віч на відстанні 1,5 м., або тривалістю понад 15 хв ) . В тому числі публічні заходи , робота , навчання , релігійні служби , спортивні змагання , розважальні заходи , користування транспортом , екскурсії тощо.
Виключенням є лише звернення за невідкладною , екстреною медичною допомогою.
Для кого потрібна самоізоляція ?
Самоізоляція потрібна , в першу чергу :
- Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19 ;
- Якщо ви близько контактували з особами що захворіли на COVID-19 ;
- Якщо ви нещодавно повернулись з-за кордону та відчуваєте кашель , ускладнене дихання та/або підвищення температури – навіть при відсутності симптомів.
При перетині кордону громадяни підписують інформативні згоди про самоізоляцію та отримують відповідні пам'ятки про самоізоляцію. Варто зазначити, що списки таких громадян наявні у голів сільських рад, працівників поліції та у центрі первинної медичної допомоги (сімейних лікарів).
При появі перших симптомів захворювання (підвищення температури тіла , першіння в горлі, кашлю, задишки) хворий обов'язково повинен залишатися вдома - щоб не провокувати ускладнення власної хвороби й не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них, зателефонувати сімейному лікарю, який вирішить,питання подальшого обстеження і лікування хворого.
Але при погіршенні самопочуття (температура тіла вища 38
Обстеження пацієнтів на COVID-19 в домашніх умовах (швидкі тести , ПЛР) при потребі проводять мобільні медичні бригади , створені при районному центрі ПМСД Чечельницького району . Вони виїзджають по місцю проживання пацієнта за направленням сімейного лікаря . Стаціонарним хворим , які лікують пневмонію забір проводять лікарі стаціонару (лікар інфекціоніст). .
Відібрані зразки матеріалу на COVID-19 відправляються на дослідження у клінічну лабораторію Чечельницької ЦРЛ (швидкий тест ) та обласну вірусологічну лабораторію (ПЛР – полімеразна ланцюгова реакція).
Станом на 15.04.2020р. у районі в наявності 41 швидкий тест на COVID-19 (використано -9). 2 зразки на ПЛР діагностику відправлено в обласний лабораторний центр і отримано негативні результати на COVID-19.
КНП «Чечельницька ЦРЛ» відноситься до лікарень ІІІ хвилі надання медичної допомоги на COVID-19 згідно розпорядження Вінницької ОДА від 29.03.2020р. № 10/р , але ми не застраховані від появи випадків захворювань на COVID-19. Тому попередження захворюваності , обстеження і лікування хворих на COVID-19 та захист медичних працівників району потребують додаткових коштів , які використовуються на деззасоби , засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) , медикаменти . Медики району повідомили , що вони на сьогодні частково забезпечені засобами індивідуального захисту та деззасобами, але ці запаси потребують постійного поповнення . Варто зауважити , що серед захворілих на COVID-19 41% це медичні працівники .
У період пандемії потреба у фінансовій підтримці Чечельницької ЦРЛ актуальна як ніколи.
Усі хто може і хоче допомогти - реквізити для перерахунку коштів:
Комунальне некомерційне підприємство «Чечельницька центральна районна лікарня»
р/рUA173020760000026000300405974
МФО 302076 в АТ Ощадбанк
ЄДРПОУ01982703
Призначення платежу: благодійна допомога у боротьбі із важкою респіраторною хворобою COVID – 19.
Головний лікар Чечельницької ЦРЛ Сергій Могила висловлює щиру вдячність спонсорам за надану допомогу лікарні, а це : Олександр Миколайович Лєхман – 25 тис. грн, Роман Васильович Гончаренко – 20 тис. грн, Борис Федорович Чернега – 10 тис. грн., Андрій Андрійович Стащенко – 10 тис. грн., Дяченко - 10 тис. грн.. Особлива подяка Гончаренко Р.В. за організацію допомоги від сільгоспвиробників .
Неоцінену поміч - три функціональні ліжка, 4 шт ходунків, 4 пари милиць та м’який інвентар, загальною сумою близько 100 тис. грн., надав депутат Вінницької обласної ради Павло Євгенійович Каленич.
Лікарі вдячні за допомогу!
Також медичні працівники Чечельницької лікарні закликають дотримуватись правил карантину. Шануйте і бережіть себе, рідних та співгромадян – залишайтеся вдома!